Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais. Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine. Asmens duomenų tvarkymo taisyklės

Pusbrangiai brangakmeniai ir jų rūšys

Pusbrangiai brangakmeniai ir jų rūšys

Kadangi tikraisiais brangiaisiais akmenimis yra laikomas tik jau mūsų ankstesniame straipsnyje nurodytas ketvertukas, likę beveik 200 brangakmeniams priskiriamų akmenų yra pusbrangiai. Šiame straipsnyje pristatysime tuos akmenis, kurių papuošalus galite rasti mūsų el.parduotuvėje. 

 

Perlai

Perlai - tai organiniai brangakmeniai, kurie susidaro, kai austrė svetimkūnį padengia gražiais perlamutro sluoksniais.

 

Šiandien perlai yra auginami. Į austrės vidų įdedami kriauklės karoliukai ir austrė grąžinama į vandenį. Vėliau, kai austrė perlą padengia perlamutro sluoksniais, perlai surenkami. Daugiausia auginamų perlų gaminama Japonijoje. Šiltesniuose Ramiojo vandenyno pietinės dalies vandenyse iš didesnių austrių auginami Pietų jūros perlai ir Taityje auginami didesni juodieji perlai. Gėlavandeniai perlai auginami midijose, daugiausia Kinijoje.

 

Perlų kokybė vertinama pagal orientaciją, t. y. švelnų vaivorykštinį atspalvį, kurį sukelia šviesos lūžis perlamutro sluoksniuose, ir blizgesį, t. y. paviršiaus atspindį ir spindesį. Puikūs perlai neturi perlamutro defektų ar dėmių: jie yra tolygios, lygios tekstūros. Kiti vertę lemiantys veiksniai yra formos, dydžio ir spalvos taisyklingumas: labiausiai mėgstami rožiniai atspalviai.

 

Kultūrinius ir natūralius perlus nuo imitacijų galima atskirti labai paprastu testu. Paimkite perlą ir patrinkite jį (švelniai!) į danties kraštą. Kultūriniai ir natūralūs perlai dėl natūralaus perlamutro tekstūros bus šiek tiek šiurkštūs, tarsi smulkus švitrinis popierius. Imitacijos atrodys glotnios kaip stiklas, nes jų paviršius suformuotas arba nudažytas ant lygaus karoliuko.

 

Ametistas

Ametistas - pusbrangis akmuo, dažnai naudojamas papuošaluose ir yra tradicinis vasario mėnesio akmuo.

Ametistas yra violetinė kvarco atmaina, kurios violetinę spalvą lemia švitinimas, geležies ir kai kuriais atvejais kitų pereinamųjų metalų priemaišos bei kiti mikroelementai, dėl kurių susidaro sudėtingos kristalinės gardelės pakaitos. Mineralo kietumas toks pat kaip kvarco, todėl jis tinkamas naudoti juvelyriniuose dirbiniuose. Jo spalva yra unikali ir viliojanti, nors iš tiesų šis brangakmenis iš visų brangakmenių, kaip sakoma, saugo jį nešiojantįjį nuo gundymo.

 

Ametistas - tai ekstravagantiška violetinė spalva. Daug tūkstančių metų ryškiausias kvarco šeimos atstovas buvo brangakmenis, kurio geidė tiek bažnytiniai, tiek pasaulietiniai kunigaikščiai. Mozė jį aprašė kaip Dievo dvasios simbolį žydų vyriausiojo kunigo oficialiuose drabužiuose, o Rusijos imperatorienė Jekaterina Didžioji siuntė tūkstančius kalnakasių į Uralą jo ieškoti. Liaudies tikėjime ametistas saugo nuo girtavimo - mat graikiški žodžiai "amethystos" išvertus reiškia "neapsvaigęs".

 

Kadangi buvo manoma, kad jis suteikia nešiotojui tyrą nuotaiką ir simbolizuoja pasitikėjimą bei pamaldumą, ametistas per amžius užėmė labai svarbią vietą katalikų dvasininkų papuošaluose. Tai buvo vyskupų ir kardinolų akmuo.

Kristalas pasižymi savybėmis, kurios stimuliuoja bei nuramina protą ir emocijas, sustiprina intelektą, dvasingumą ir laimę. Taip pat, atneša sėkmę verslui. Ametisto skleidžiamos vibracijos valo neigiamas energijas. Dar daugiau, jis savo nešiotojui sukuria apsauginį šviesos šydą. Ametistas stilingai atrodo dėvimas kaip aksesuaras ir kartu yra galinga dvasinė relikvija, neutralizuojanti gyvenimo negatyvą. 

 

Topazas

Tai fluoro aliuminio silikatas, kuris būna geltonos, geltonai rudos, medaus geltonumo, linų, rudos, žalios, mėlynos, šviesiai mėlynos, raudonos ir rausvos spalvos... o kartais jis visai neturi spalvos. Spalvą suteikia geležies, titano, chromo, vanadžio priemaišos. Melsvas topazas yra labai retas, bet jis gali būti gautas pakaitinus bespalvį mineralą. Rožinis – dar retesnis, jį pakaitinus, gaunamas oranžinis ar rudas. Ilgai laikant šviesoje, topazas blunka.

 

Topazas žinomas mažiausiai 2000 metų ir yra vienas iš brangakmenių, sudarančių dvylikos šventojo Naujosios Jeruzalės miesto vartų pagrindus. Šie vadinamieji apokaliptiniai akmenys turi tarnauti apsaugai nuo priešų ir būti grožio bei spindesio simboliu. Negalima galutinai įrodyti, ar topazo pavadinimas kilęs iš sanskrito, ar iš graikų kalbos, nors graikiškas pavadinimas "topazos" reiškia "žalias brangakmenis". Romėnai topazą dedikavo Jupiteriui.

 

Topazas dažniausiai randamas geltonos spalvos. Mistikoje topazui priskiriamas vėsinantis ir apetitą žadinantis poveikis. Sakoma, kad jis išsklaido liūdesį, pyktį ir naktines baimes, įspėja jo nešiotoją apie nuodus ir apsaugo nuo staigios mirties. Teigiama, kad jis vyrus padaro gražius ir protingus, o nevaisingas moteris - vaisingas ir laimingas.

 

Tačiau tikriausiai geriau per daug nepasikliauti jo stebuklingomis galiomis, nes taip pat buvo teigiama, kad įmetus topazą į verdantį vandenį galima panardinti ranką ir vėl ją ištraukti nesužeistą! Tai lapkričio mėnesio akmuo.

 

Granatas

Granatas būna įvairių spalvų: raudonas (piropas), rudai raudonas (spesartinas andraditas), violetiškai raudonas (almandinas, rodolitas), rausvas (rodolitas), žalias (grosuliaras, andraditas, uvarovitas), geltonai žalias (grosuliaras), juodai rudas, juodas (melanitas), bespalvis (grosuliaras).

 

Dėl savo turtingo spalvų spektro granatai šiandien gali drąsiai žengti koja kojon su stiliaus pokyčiais ir spalvinėmis mados tendencijomis. O dėl naujų radinių yra ir patikima jų pasiūla. Taigi iš tikrųjų būtent ši brangakmenių grupė yra viena iš tų, kuri šiandien suteikia naują impulsą juvelyrikos pasauliui. Be to, granatų pasaulyje gausu ir tokių retenybių kaip žvaigždiniai granatai ir akmenys, kurių spalva keičiasi priklausomai nuo to, ar juos matome dienos, ar dirbtinėje šviesoje.

 

O kuo dar ši brangakmenių grupė išsiskiria iš kitų? Na, visų pirma tai geras kietumas - 7-7,5 pagal Moso skalę. Su nedidelėmis išimtimis jis taikomas visiems granatų grupės nariams, ir tai yra puikių šių brangakmenių dėvėjimo savybių priežastis. Granatai yra palyginti nejautrūs ir nesudėtingai apdirbami. Vienintelis dalykas, kurio jie tikrai nemėgsta, yra daužymas arba netinkamas terminis apdorojimas. Dar vienas jų privalumas - didelis lūžio rodiklis, dėl kurio granatai labai spindi.

 

Įdomi ir neapdorotų kristalų forma. Granatas reiškia "grūdėtas", kilęs iš lotynų kalbos žodžio granum, reiškiančio grūdą. Tai reiškia ne tik tipišką apvalią kristalų formą, bet ir raudono granato spalvą, kuri dažnai primena prinokusio granato sėklas. Viduramžiais raudonasis granatas taip pat buvo vadinamas "karbunkulo akmeniu".

 

Granatai žmogui žinomi jau tūkstančius metų. Pasakojama, kad Nojus naudojo granato žibintą, kuris padėjo jam valdyti arką tamsią naktį. Granatų taip pat randama ankstyvojo Egipto, Graikijos ir Romos laikų papuošaluose. Daugelis ankstyvųjų tyrinėtojų ir keliautojų mėgo su savimi nešiotis granatą, nes granatas buvo populiarus kaip talismanas ir apsauginis akmuo, nes tikėta, kad jis apšviečia naktį ir apsaugo jį nešiojantįjį nuo blogio ir nelaimių

 

Granatai įtikina savo natūraliu, nesuvaidintu grožiu, spalvų įvairove ir didžiuliu spindesiu. Kiekvienas, įsigijęs papuošalų su granatais, gali būti tikras, kad džiaugsmas, kurį jam teikia šis nuostabus gamtos dovanotas brangakmenis, bus ilgalaikis ir neblėstantis.

 

Agatas

Agatas – nėra tikras mineralas, tai greičiau mineralo agregatas sudarytas iš įvairių kvarco formų, dažniausiai chalcedono. Agatas – graikiškos kilmės žodis, susijęs su Sicilijos upės Achato (lot. Achates, it. Dirillo, Acate) pavadinimu, kadangi čia pirmiausia buvo rastas. Kiekvienas atskiras agatas formuojasi užpildydamas uolienos ertmę. Todėl agatas dažnai randamas kaip apvalus gumbas su koncentriškomis juostomis, panašiomis į medžio kamieno žiedus. Juostos kartais primena akis, įmantrias šukutes ar net peizažą su medžiais.

 

Agatas turi jam būdingą tekstūrą – koncentriškas įvairių atspalvių juostas. Dažnai agato viduryje būna kvarco drūza. Būna margas, vienspalvis, juostuotas. Plunksniniai, vėduoklių, vamzdelių pavidalo neskaidrūs ar pusiau skaidrūs mineraliniai dariniai primena medžius, samanas, dumblius, rožių žiedus, paukščių plunksnas. Gali būti įvairiausių spalvų: baltas, pilkas, žydras, gelsvas, raudonas, juodas, rudas, oranžinis, rožinis. Samaninis agatas beveik bespalvis, pilkas arba baltos pieno spalvos su žalio chlorito intarpais, panašiais į samanas.

 

Senovėje agatas buvo labai vertinamas kaip talismanas ar amuletas. Buvo sakoma, kad jis malšina troškulį ir apsaugo nuo karštinės. Persų magai agatą naudojo audroms nukreipti. Šis akmuo tylus ir ramus, bet jo poveikis stiprus ir ilgalaikis. Jis sužadina jūsų drąsą ir ryžtą, švelniai, be prievartos grąžina pasitikėjimą savimi ir meilę sau. Agatas stiprina meilę tiesai bei padrąsina kalbėti tai, ką iš tikrųjų galvojate, ir apginti savo nuomonę. Šis mineralas padeda įveikti kartėlį ir skausmą, esantį širdyje. Moko valdyti vidinį pyktį, kurį mes slepiame net nuo savęs: emocijas - nevaldomos jos drasko į “gabalus” tiek fizinį, tiek dvasinį kūną; įtampą, kurią sukaupiate per begalinį norą būti matomi ir pastebėti. 

Agatas pagerina susikaupimą, padeda įveikti išsiblaškymą, padeda išspręsti kilusias problemas. 

 

Kvarcas

Kvarcas yra silicio dioksido mineralas. Nuo įvairių priemaišų kvarco spalva būna labai įvairi nuo tamsiai juodos iki bespalvės.

Gražusis kvarcas, "kalnų krištolas", senovėje naudotas krištoliniams rutuliams ir dubenėliams gaminti, šiandien dažniau sutinkamas auksiniuose papuošaluose. 

Kvarcas yra labiausiai žemės paviršiuje paplitęs mineralas, kurio gausu visose pasaulio vietose. Jis gali susidaryti praktiškai bet kokioje temperatūroje, o ypatingai jam palankios yra magminės, metamorfinės ir nuosėdinės uolienos. Šis mineralas yra itin atsparus fiziniam ir cheminiam atmosferos poveikiui, todėl dėl patvarumo jis dominuoja kalnų viršūnėse, paplūdimiuose, upėse, dykumose – praktiškai nėra vietos, kurioje negalėtų būti kvarco, o telkiniai randami kasmet visame pasaulyje. Pavyzdžiui, baltas smėlis, kuris yra dažnai randamas upių vagose ar paplūdimiuose taip pat dažniausiai yra sudarytas iš kvarco. 

Neįtikėtina kvarco atmainų įvairovė:

 • Agatas – juostuotas chalcedonas, neskaidrus;

 • Ametistas – violetinės spalvos skaidri kvarco atmaina;

 • Ametrinas – ametistas su citrino zonomis arba atvirkščiai, spalva kristale staigiai keičiama iš violetinės į geltoną ir iš geltonos į violetinę;

 • Chalcedonas – kriptokristalinė kvarco atmaina, tačiau pavadinimas naudojamas tik baltos ar šviesių spalvų mineralams, kitokios spalvos turi specifinius pavadinimus;

 • Citrinas – geltona, oranžinė, žalsvai gelsva kvarco atmaina;

 • Kalnų krištolas – skaidrus, bespalvis kvarcas;

 • Morionas – juodas, tamsiai rudas neskaidrus kvarcas;

 • Dūminis kvarcas – pilkas, skaidrus kvarcas;

 • Oniksas – agatas su tiesiomis, vienodomis juostomis;

 • Jaspis – neskaidrus chalcedonas su priemaišomis;

 • Avantiurinas – pusiau skaidrus chalcedonas su smulkiomis tolygiai pasiskirsčiusiomis priemaišomis (dažniausiai žėrutis), kurios žvilga;

 • Rožinis kvarcas – rausvas, pusiau skaidrus kvarcas;

 

Opalas

Gyvybe ir gyvybingumu trykštantis akinantis, hipnotizuojantis spalvų žaismas - opalas įkvėpė jį vadinti visų brangakmenių karaliene, nes viename akmenyje užfiksuota visa vaivorykštės gama.

 

Opalas - oksidų klasės mineralas. Iš esmės opalas sudarytas iš vandens ir silicio dioksido (pagrindinės stiklo sudedamosios dalies). Jo silicio dioksido struktūroje yra nuo 3 % iki 20 % vandens.

 

Opalas būna kelių rūšių - nuo pusiau permatomo iki nepermatomo: Labiausiai paplitęs baltasis opalas yra skaidraus arba balto kūno spalvos su ryškiais pasteliniais vaivorykštės spalvų blyksniais. Juodasis opalas, laikomas opalų pasaulio karaliumi, turi mėlyną, pilką arba juodą kūno spalvą, kuri atskleidžia dramatiškesnį spalvų žaismą. Riedulinis opalas dažniausiai yra juodasis opalas, kurio dalis geležies akmens matricos, kurioje jis atsirado, vis dar nepažeista, ir kuris tapo labai mėgstamas dizainerių. Krištolinis opalas yra skaidrus arba pusiau skaidrus tamsus arba šviesus kūno atspalvis, kuriame plaukia ryškūs spalvų blyksniai. Ugnies opalas yra skaidrus arba permatomas, nuo geltonos iki šviesiai oranžinės ir intensyvios ryškiai raudonos spalvos, kuri gali turėti arba neturėti spalvų žaismo.

 

Pagal Moso skalę opalas yra 5-6,5 kietumo, todėl šis brangakmenis geriausiai tinka tokiems papuošalams kaip auskarai, pakabukai ir segės, kurie retai patiria smūgius. Žieduose akmenį padeda apsaugoti rėmelio įtvirtinimas. Paprastai tai stabili medžiaga, tačiau dėl didelio karščio ar staigių temperatūros pokyčių ji gali skilti. Opalui valyti naudokite minkštą sausą arba drėgną šluostę. Nemirkykite jo ir nenaudokite mechaninių valiklių ar cheminių medžiagų.

 

Visais laikais šis chameleoniškas brangakmenis simbolizavo sėkmę ir, kaip tikėta, įkvėpdavo meilei ir kūrybai, stiprino pasitikėjimą savimi ir palengvindavo gyvenimo permainas. Spalio mėnesio gimimo akmuo opalas yra teigiamos transformacijos brangakmenis, atskleidžiantis spalvingas jį nešiojančiųjų savybes. Magiškas, paslaptingas ir gyvas opalas savo įvairove žavi naujus gerbėjus.

 

Turkis

Švytinti dangaus mėlynumo spalva yra viena populiariausių juvelyrikos ir mados pasaulyje.

 

Turkis yra vario aliuminio fosfatas, kurio kietumas pagal Moso skalę yra 6, t. y. gerokai minkštesnis už kvarcą. Gamtoje jis būna įvairiausių atspalvių - nuo dangaus mėlynumo iki pilkai žalios spalvos - ir dažniausiai aptinkamas ten, kur dirvožemyje yra didelė vario koncentracija. Tačiau iš tikrųjų turkis yra turkis tik pačios geriausios kokybės; dažniausiai jo spalva būna blankesnė, melsvai žalia arba žalsva. Turkis yra neskaidrus akmuo. Dėl savo jautrumo turkis beveik visada yra vienaip ar kitaip apdorojamas, nors tai gali būti atliekama įvairiomis formomis.

 

Mėlyną spalvą sukuria varis, žalią - dvivalentė geležis ir tam tikras kiekis chromo. Dažnai medžiagoje yra gyslų arba dėmių, kurios, priklausomai nuo radimo vietos, yra rudos, šviesiai pilkos arba juodos spalvos. Šie gyvi, daugiau ar mažiau taisyklingi raštai vadinami "turkio matrica". Kristalai yra mikroskopiškai maži ir plika akimi beveik niekada neatpažįstami.

 

Daugelyje Senojo ir Naujojo pasaulio kultūrų šis brangakmenis tūkstančius metų buvo vertinamas kaip šventasis akmuo, laimės nešėjas ar talismanas. Jis tikrai turi teisę vadintis "tautų brangakmeniu". Seniausi šio teiginio įrodymai buvo rasti Egipte, kur aptikti kapų reikmenys su turkio inkrustacijomis, datuojami maždaug 3000 m. prieš Kristų.

 

Senovės Persijos karalystėje dangaus mėlynumo brangakmeniai anksčiau buvo nešiojami ant kaklo ar riešo kaip apsauga nuo nenatūralios mirties. Jei jie pakeisdavo spalvą, buvo manoma, kad jų nešiotojas turi pagrindo bijoti artėjančios pražūties. Tuo tarpu nustatyta, kad turkis tikrai gali keisti spalvą, tačiau tai nebūtinai yra artėjančio pavojaus ženklas. Spalvą gali keisti šviesa arba cheminė reakcija, kurią sukelia kosmetikos priemonės, dulkės ar odos rūgštingumas.

 

Į Europą  turkiai pateko tik per kryžiaus žygius. Būtent iš to laikotarpio kilo pavadinimas "turkis", reiškiantis "turkiškas". Visais laikais ir visame pasaulyje turkiai buvo nešiojami kaip natūrali apsauga nuo tamsos jėgų. Jei ankstesniais laikais jie saugojo žirgą ir raitelį nuo netikėtų kritimų, tai šiandien jie laikomi pilotų, lėktuvų įgulų ir kitų profesijų atstovų, kuriems gresia ypač didelė rizika, apsauginiu akmeniu. Šiuolaikinėje brangakmenių terapijoje sergantiesiems depresija rekomenduojama nešioti turkį arba grandinėlę su turkio karoliukais. Teigiama, kad linksma turkio spalva suteikia daugiau pasitikėjimo savimi santūrioms asmenybėms. Jis taip pat dažnai dovanojamas kaip draugystės akmuo, nes sakoma, kad turkis atsakingas už ištikimybę ir pastovumą santykiuose. Turkio spalva verčia mus jaustis laimingais ir linksmais, nes joje dera šviesiai mėlyna dangaus spalva ir stimuliuojanti žalia jūros spalva. Iš tiesų tai tokia nepakartojama spalva, kad savo kalbose sukūrėme specialiai jai skirtą terminą - turkio. Kiekvienas, pasirinkęs turkio spalvą, tikrai džiaugsis gabalėliu dangaus... žemėje.

 

Turkis turi būti saugomas nuo kosmetikos priemonių, karščio ir ryškios šviesos. Tai nėra brangakmenis, kurį reikėtų pasiimti su savimi einant degintis. Geriausia retkarčiais jį nuvalyti minkštu skudurėliu.

 

Mėnulio akmuo

Mėnulio akmuosilikatų klasės, lauko špatų grupės mineralas. Šis kerintis brangakmenis priklauso didelei mineralų grupei - skalūnams, iš kurių sudaryti beveik du trečdaliai visų Žemės uolienų.

Nešlifuoti mėnulio akmenys yra gana neišvaizdūs ir menkai atskleidžia tai, kas iš tikrųjų sudaro jų žavesį - paslaptingą šviesos spindesį. Nes šis spindesys iš tikrųjų atsiskleidžia tik tada, kai panaudojamas šlifavimo menas.

 

Mėnulio akmens šviesos spindesys yra kažkas ypatingo žavingame brangakmenių pasaulyje. Specialistai šį reiškinį vadina "adularizacija". Jo priežastis - plokščioji vidinė brangakmenio sandara. Krintantys šviesos spinduliai akmenyje lūžta ir išsisklaido. Taip susidaro unikalus šviesos efektas, dėl kurio mėnulio akmuo yra toks išskirtinis ir geidžiamas.

 

Dėl šių santūrių spalvų ir švelnaus blizgesio mėnulio akmuo yra idealus brangakmenis jausmingiems, moterišką aurą skleidžiantiems papuošalams. Šį brangakmenį gaubia nemažai mistikos ir magijos. Daugelyje kultūrų, pavyzdžiui, Indijoje, jis laikomas šventu, magišku brangakmeniu. Indijoje mėnulio akmenys taip pat laikomi "sapnų akmenimis", kurie naktį nešiotojui atneša gražių vizijų. Arabų šalyse moterys dažnai nešioja mėnulio akmenis, įsiūtus į drabužius, nes jų kultūroje mėnulio akmuo yra vaisingumo simbolis. Savo švelniu spindesiu jis stiprina mūsų emocinius ir pasąmoninius aspektus. Dėl su tuo susijusių asociacijų jis yra "įsimylėjėlių akmuo", sukeliantis švelnius jausmus ir saugantis tikruosius meilės džiaugsmus. Taip pat sakoma, kad nešiojant mėnulio akmenį stiprėja mūsų intuicija ir gebėjimas suprasti.

 

Tačiau šis nuostabus brangakmenis turi vieną silpnąją pusę - palyginti nedidelį kietumą, kuris pagal Moso skalę siekia tik 6 (6.5) balus. Todėl su mėnulio akmenimis reikia elgtis atsargiai, nes jie yra jautrūs. Vis dėlto nedidelius defektus, kurie gali atsirasti, kai akmuo jau kurį laiką nešiojamas, gana lengva ištaisyti. Juvelyras gali perpoliruoti matinį mėnulio akmenį, po to jis vėl spindės taip pat, kaip ir pirmąją dieną.

 

Mėnulio akmenys yra gamtos lobiai, turintys jausmingą ir gundančią aurą. Jie ne tik mėgsta, kai į juos daug žiūrima ir jais žavimasi; jie taip pat puikiai tinka dėvėti ir daug judėti, nes tik tada iš tikrųjų atsiskleidžia švelnus šviesos mirgėjimas, dėl kurio šis brangakmenis yra toks geidžiamas.

 

Labradoro akmuo

Labradoro akmuo - labradoritas – silikatų klasės, lauko špatų grupės mineralas. Plagioklazo, kurio sudėtis kinta nuo natrio–aliuminio silikato albito iki kalcio–aliuminio silikato anortito, atmaina. Labradorito pavadinimas kilo nuo Labradoro pusiasalio Kanadoje, kur randama ši plagioklazo atmaina. Medžiagos spalva svyruoja nuo bespalvės iki tamsios. Jis unikalus. Jame gausu spalvų. 

 

Legenda byloja, kad šiuose akmenyse gyvena nuostabioji Auroros pašvaistė. Ir iš tiesų, gražusis mineralas yra neatskiriamai susijęs su naktinio dangaus magija. Kai kitą kartą dėvėsite labradorito papuošalą, įsivaizduokite, kad nešiojate savo nuosavą Šiaurės pašvaistės dalelę. Gimęs iš Šiaurės pašvaistės audrų ir randamas Kanados Labradoro regione, šis gydomasis kristalas pasižymi gydomosiomis savybėmis, padedančiomis pasitelkti savo nuostabų kūrybiškumo šaltinį ir užmegzti ryšį su aukštesniąja sąmone. Labradorito paviršiuje galima rasti daugybę mėlynų, žalių, ugninių auksinių ir dūmų spalvų. Tai priminimas, kad didžiausi gydomieji akmenys dažnai būna susiję su visomis stichijomis - žeme po jūsų kojomis, šėlstančiu vandenynu ir ištįsusiu dangumi bei viršuje esančiomis žvaigždėmis.

Mistiškasis akmuo jo turėtojui suteiks ramybę ir vidinę tylą, kurios mums visiems taip dažnai trūksta. Akmuo padės jums atrasti dieviškąją šviesą savo viduje. Nors kartais pasaulis gali atimti iš mūsų taip reikalingą energiją ir brangius išteklius, labradoritas mus moko, kaip į visas sielos sritis - nuo kūno iki proto ir tų gilių, sunkiai pasiekiamų kampelių, kurie išlaiko mūsų visų pusiausvyrą - įnešti gyvybinės energijos. Tai akmuo, rodantis kelią į savęs nuraminimą, meninius užmojus, kosminę energiją ir didinantis mūsų pačių proto aiškumą.

Valykite šiltu vandeniu ir švelniu muilu; kruopščiai nusausinkite minkšta šluoste. Nenaudokite ultragarsinių valiklių ir venkite aštrių cheminių medžiagų. Labradoritas taip pat nėra kietas, pagal Moso skalę yra 6-6 ½ laipsnio. Jis retai apdorojamas, tačiau kartais gali būti aliejuojamas.