Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais. Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine. Asmens duomenų tvarkymo taisyklės
Filtras

Praba

Praba

Kaina

Kaina

  • 7,00 € - 1 347,00 €

Aukštis

Aukštis

Aktyvūs filtrai

Visi pakabukai

Pakabukai kilę iš ankstyvųjų laikų žmonių įpročio nešioti amuletus ar talismanus ant kaklo. Ši praktika atsirado akmens amžiuje, kai pakabukai buvo gaminami iš dantų, akmenų ir kriauklių. Yra papuošalų, kurių amžius siekia 25 000 metų ir kuriuos įvairios civilizacijos nešiojo kaip talismanus ar amuletus, taip pat naudojo gydymui, dvasingumui ir apsaugai. Šie talismanai virto tuo, ką dabar vadiname pakabukais arba amuletais, ir sukelia įvairią simboliką bei prasmę. Tačiau kai galvojame apie pakabukus ant kaklo, dažnai prisimename XIX a. pabaigą ir XX a. pradžią, kai skirtingi stiliai atspindėjo skirtingus mados, kultūros ir meno judėjimus, o galiausiai ir plačiosios visuomenės galimybę nešioti papuošalus, kurie anksčiau buvo skirti tik karališkajai šeimai ar aukštuomenei.

Sąvokos "vėrinys" ir "pakabukas" dažnai vartojamos pakaitomis, tačiau iš tiesų vėriniai ir pakabukai yra du skirtingi daiktai.  Kaklo vėrinys yra vientisas papuošalas, nešiojamas ant kaklo.  Pakabukas - tai ant grandinėlės pakabintas brangakmenis ar kitas atskiras elementas, kuris gali būti nuimtas nuo grandinėlės.