Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais. Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine. Asmens duomenų tvarkymo taisyklės

Papuošalai, kuriuos gali nešioti šiuolaikiniai vyrai

 Papuošalai, kuriuos gali nešioti šiuolaikiniai vyrai

Ar turėčiau nešioti papuošalus? Daugeliui vyrų kyla šis klausimas ir dažnai atsakymas yra neigiamas. Tačiau paskutiniu metu vyrų mada vis labiau populiarėja, o ir vyrai tampa vis labiau rafinuoti, mėgstantys išsiskirti ir dažniau nešioja ne tik laikrodį, tačiau ir žiedą, pakabutį, apyrankę bei kitus vyriškus aksesuarus. Iš tiesų išrinkti tinkamą papuošalą vyrui ne visada yra lengva, nes riba dar stilingo ir rafinuoto bei per daug išaukiančio ir perspausto yra labai plonytė.  Todėl skubame į pagalbą ir tikimės, kad mūsų patarimai bus naudingi.

 

Visų pirma, turite nuspręsti, kokio metalo papuošalus dėvėti. Juk metalų derinimas yra maža, bet labai svarbi detalė. Štai trys dažniausiai pasitaikantys variantai: auksas, sidabras ir platina. 

 

Metalai, iš kurių pagamintus papuošalus gali rinktis vyrai

 

Auksas - pasitikinčio savimi vyro pasirinkimas, kuris spinduliuoja prabanga, tačiau neteisingai pasirinktas papuošalas gali atrodyti netinkamai, sujaukti visą vyro įvaizdį. Masyvūs auksiniai papuošalai taip pat gali atrodyti įžūlai ir (arba) demonstratyviai, todėl, jei nuspręsite rinktis būtent auksinius papuošalus, geriausia juos naudoti ne itin masyvius, nederinti daug skirtingų, o geriau pasirinkti vieną ar kelis klasikinius.

Auksiniai žiedai, sąsagos, laikrodžiai gali būti derinami su nerūdijančiu plienu ar sidabru, tačiau persistengti taip pat nereikėtų, kad išliktų vientisas papuošalų stilius. Masyvaus aukso vėrinius geriau palikti repo, hip hopo atlikėjams bei kitoms žvaigždėms.

 

Sidabras yra klasikinis, nebrangus ir universalus metalas, kurį mėgsta daugelis vyrų. Dėl savo dėvėjimo patogumo ir santūrumo jis tinka tiems, kurie nori subtiliai pabrėžti savo aprangą, o ne drąsiai rėkti.

Geriausia taisyklė ir šiuo atveju yra nepersistengti, todėl rekomenduojame ne daugiau kaip dvi detalės ant bet kurio riešo (įskaitant laikrodį), ne daugiau kaip tris detales ant bet kurios rankos (įskaitant pirštus) ir ne daugiau kaip penkias detales apskritai. 

 

Platina yra taurusis metalas, kuris sujungia prabangų ir akį traukiantį auksą su sidabro ilgaamžiškumu ir rafinuotumu. Šio metalo kaina yra didelė ir jis dažnai naudojamas aukštos klasės papuošalams, pavyzdžiui, vestuviniams žiedams ar prabangiems laikrodžiams. Vienintelis šio metalo papuošalų trūkumas yra tas, kad kai kurių žmonių skoniui jie gali būti per daug blizgūs bei per daug išreiškiantys savo vertę.

 

Papuošalų variantai, kuriuos gali rinktis visi vyrai

 

Jau praėjo laikai, kai vieninteliai aksesuarai, kuriuos nešiojo vyrai, tai tie, kurie atliko tam tikrą funkciją (vestuvinis žiedas, laikrodis ir pan.). Nors gyvename laikais, kai išmanieji įrenginiai klasikinius laikrodžius pavertė atgyvena, vyrai vis dar renkasi papuošti savo riešą laikrodžiu. Todėl papuošalai gali būti laikomi saviraiškos forma -  tapti būdu individualizuoti savo išvaizdą, išsiskirti iš aplinkos. 

 

Štai 6 papuošalai, kuriais galite papildyti savo vyrišką kolekciją:

 

1. Žiedai

 

Žiedai, vis dar siejami su santuoka ar šeima, tačiau jie jau seniai tapo pagrindine vyro papuošalų arsenalo dalimi.  Ir tai tik suteikia jums laisvės eksperimentuoti. Pavyzdžiui, žiedai su specialiu ženklu jau nebėra skirti tik gangsteriams ar žvaigždėms, jie tampa puikiu pasirinkimu  tiems, kurie nori nešioti ką nors kita nei vien tik paprastą žiedą. Tokie žiedai ypač gerai atrodo, jei ant jų išgraviruotas šeimos herbas, jūsų inicialai arba kas nors, kas turi reikšmės jų nešiotojui. Užsienyje dažnai tokie žiedai su monogramomis ar herbais gaminami bei dovanojami baigus koledžą ar kitą instituciją, taip pat sportininkams (krepšinio komandos).

Beje, beveik visi vyriški žiedai puikiai dera prie klasikinių vestuvinių žiedų, tereikia pasirinkti tinkamą metalą.

 

2. Grandinėlės (be pakabuko ir su)

 

Dauguma vyrų vis dar vengia grandinėlių, ypač masyvesnių, nes nenori atrodyti kaip roko žvaigždės. O grandinėles su pakabukais apskritai dėvi tik nedaugelis vyrų. Taip yra todėl, kad iš tiesų sudėtinga pasirinkti tinkamą, o suklysti labai lengva:  per daug dailūs - atrodys moteriški, per dideli - staiga tapsite gangsteriu. Kad išlaikytumėte pusiausvyrą, išbandykite vidutinio sunkumo grandinėlę su nedideliu pakabuku, kuris suteiks aprangai įdomumo ir išskirtinumo. Jeigu pasirinksite grandinėlę be pakabuko, tai tokiu atveju galite nešioti ir kiek stambesnę (tik nepersistenkite).

 

3. Apyrankės

 

Visgi dažniausiai vyrai ant riešo nešioja laikrodį, o ne apyrankes. Tačiau nereikėtų taip apriboti savo pasirinkimo. Mes siūlome savo stilių papildyti dar viena gražia detale - apyrankę, kuri lengvai gali būti priderinta or prie jūsų nešiojamo laikrodžio. Pasirinkite minimalaus dizaino grandinėlę ar apyrankę - ypač jeigu jūsų stilius yra laisvas ir per daug neįpareigojantis.

 

4. Sąsagos

 

Sąsagos yra būtinos daugeliu oficialių progų, pvz., reikalaujant "black tie" aprangos kodo. Jjos taip pat gali paįvairinti įprastus kostiumo ir kaklaraiščio derinius kasdieninių oficialių susitikimų metu. Nebijokite šiek tiek pasilinksminti su rankogalių sagutėmis - jos yra nedidelė jūsų išvaizdos detalė, tačiau kartu jomis galima daug ką ir parodyti, pasakyti. Vėlgi, metalo pasirinkimą turėtų lemti kiti tuo metu nešiojami papuošalai (pavyzdžiui, vestuvinis žiedas ar laikrodis), tačiau čia yra galimybė panaudoti kontrastingą medžiagą, pavyzdžiui, oniksą, perlamutrą ar net deimantą.

Kalbant apie dizainą, keistesni variantai, pavyzdžiui, gyvūnai ar kaukolės, gali suteikti asmeniškumo jūsų išvaizdai, tačiau geriausi stiliai yra tie, kurie ką nors reiškia juos nešiojančiam asmeniui ir skatina pokalbius, pavyzdžiui, galite rinktis rankogalių sąsagas kompasus, nes mėgstate keliauti. 

Vis populiaresnės tampa ir sąsagos su herbu ar monograma, savo ar mylimo žmogaus inicialais. Tai ideali dovana ypatingoms progoms, pavyzdžiui, vestuvėms, metinėms ir pan.

 

5. Kaklaraiščio laikikliai

 

Paprastai kaklaraiščio segtukas skirtas tiems, kurie vis dar dirba verslo aplinkoje, o jo paskirtis - laikyti kaklaraištį vietoje ir netrukdyti, kol dirbate savo darbą. Kadangi kaklaraiščio segtukai skirti dėvėti darbe arba oficialiomis progomis, jie tradiciškai būna paprasti, neįmantraus dizaino - paprastai pagaminti iš vientiso arba dengto metalo, su graviruotu raštu arba be jo. Rinkdamiesi laikiklį per daug nesukite galvos -  tiesiog pasirinkite santūrų stilių, kuris derėtų prie jūsų papuošalų kolekcijoje esančių metalų. Kur kas svarbiau įsigyti tinkamo dydžio kaklaraištį: kaklaraiščio segtukas niekada neturėtų būti platesnis ar viršyti kaklaraiščio, su kuriuo jį dėvite, - tai būtų stiliaus klaida.

 

6. Laikrodžiai

 

Teisingas yra posakis, kad klasika niekada nemiršta, o vyro garderobe nėra nieko labiau klasikinio ar gerbiamo už jo laikrodį. Tai keista, turint omenyje, kad vyrai iš prigimties nemėgsta apyrankių, o laikrodis visgi ir yra tai. 

Laikrodis dažnai yra vienintelė stiliaus detalė, todėl jai išsirinkti vyrai skiria nemažai laiko. Kadangi laikrodis nešiojamas dažnai, gal net ir kiekvieną dieną todėl tikrai gali nusibosti. Rekomenduojame turėti kelis skirtingo tipo laikrodžius, kuriuos karts nuo karto pakeisti ir taip paįvairinti savo kasdienybę. Beje, nors dabar populiarūs yra išmanieji laikrodžiai, tačiau jų dizainas dažniausiai yra sportinis, skirtas kasdieniam naudojimui, todėl klasikiniai laikrodžiai ir toliau išsaugo savo vietą rinkoje, nors savo tiesioginės funkcijos jie jau gali ir nebeatlikti.