Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais. Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine. Asmens duomenų tvarkymo taisyklės

Trys lengvi būdai kaip išmatuoti žiedo dydį namuose

Trys lengvi būdai kaip išmatuoti žiedo dydį namuose

Kad žiedas būtų patogus nešioti, jis turėtų lengvai priglusti prie piršto, kad nenukristų, bet išliktų pakankamai laisvas, su tam tikru pasipriešinimu slystų per piršto kauliuką-sąnarį. Todėl labai svarbu žinoti, koks žiedo dydis tinkamiausias - juk nesinori jo pamesti. Aišku, pats tiksliausias būdas - pamatuoti žiedų matuokle pas bet kurį juvelyrą ar juvelyrikos parduotuvėje. Tačiau toks variantas ne visada yra tinkamas, todėl siūlome tris paprastus būdus nustatyti žiedo dydį namuose ir tada lengvai galėsite užsisakyti norimą žiedą internetu. 

Lietuvoje žiedų dydžiai svyruoja nuo 15 iki 22.5, išimtiniais atvejais gali būti mažesni ar didesni. 

Prieš pradedant matuoti žiedo dydį, turėtumėte įsidėmėti keletą patarimų, kaip tai tinkamai padaryti:

  • Atkreipkite dėmesį į savo pirštą. Jei žinote, kad jūsų piršto kauliukas-sąnarys yra didesnis, turėtumėte į tai atsižvelgti ir galbūt net užsisakyti pusę dydžio didesnį žiedą nei rodo vien tik jūsų pirštas. Priešingu atveju - negalėsite įstumti žiedo į reikiamą vietą.

  • Matavimą atlikite kelis kartus, galbūt net skirtingomis valandomis, nes dydis svyruoja priklausomai nuo temperatūros - jis gali būti mažesnis, kai jums šalčiau, ir didesnis, jei esate perkaitę. Svarbu ir tai, kad pasportavus arba išgėrus daug skysčių, pirštai taip pat gali būti patinę. Geriausia matuoti po pietų, kai ranka jau šiek tiek sušilus.

  • Kuo platesnis žiedas, tuo labiau jis jausis. Jeigu ketinate užsisakyti žiedą, kurio plotis 6mm ar daugiau, pasirinkite didesnį dydį negu tas, kokį paprastai nešiojate (bent puse dydžio). 

  • Matuojant žiedą, svarbu įvertinti, kad visada išlieka 1-2 mm paklaidos tikimybė, todėl jei abejojate dėl dydžio – visada verta rinktis didesnį, t.y. apvalinti į didesnę pusę.

  • Jeigu dvejojate tarp dviejų dydžių, visada rinkitės didesnį.

Taigi, toliau pateikiame tris labiausiai paplitusius ir paprastus būdus, kaip namuose išmatuoti žiedo dydį - naudojant virvutę, žiedų dydžių lentelę ir žiedų matuoklį. Tikimės, kad tai padės jums įsigyti tinkamą papuošalą - nesvarbu, ar tai būtų dovana sau, ar mylimam žmogui.

1. Pirmasis variantas: Naudokite virvelę arba siūlą pirštui išmatuoti

Paimkite siūlą arba virvutę (galite naudoti ir popierinę juostelę) ir apvyniokite ją aplink piršto pagrindą, kur turėtų būti jūsų norimas žiedas. Rašikliu pažymėkite vietą, kurioje siūlas ar virvelė pirmą kartą persidengia. Gautą “žiedą” pabandykite prispaudę kitos rankos pirštu patempti per kauliuką-sąnarį. Jeigu pasislenka lengvai, tada viskas puiku, jeigu ne - šiek tiek atlaisvinkite. Tada pasižymėkite sujungimo vietą ir ištieskite virvelę išilgai liniuotės arba matavimo juostelės, užrašykite jos ilgį milimetrais - tai bus žiedo apskritimo ilgis. Šį skaičių taip pat galite padalinti iš 3.14 ir gausite norime žiedo dydį.

Naudodamiesi apačioje pateikta žiedų dydžių lentele, palyginkite savo išmatavimus su standartiniais žiedų dydžiais, kurie kas pusę dydžio didėja. 

2. Antrasis variantas: išmatuoti jau turimo žiedo skersmenį

Jeigu Jūs ar Jūsų mylimas žmogus jau turi žiedą, kurį nešioja ant to piršto, tai tokiu atveju, nuimkite žiedą ir pamatuokite jo skersmenį (vidinį). Šiam būdui geriausiai tinka slankmatis, tačiau galima tai padaryti ir su liniuote. Gauti milimetrai taip pat nurodo žiedo dydį (žr. apačioje esančią lentelę).

3. Trečiasis variantas: nusipirkti savo žiedų matuoklę.

Norėdami atlikti tiksliausią matavimą, galite įsigyti savo žiedų matavimo įrankį. Jie paprastai nėra brangūs, o internete yra daugybė variantų (popierinių, plastikinių ir pan.), todėl kartą nusipirkus - jį galėsite naudoti ir vėliau, o galbūt ir paskolinti kitiems.

Žiedų dydžių lentelė:

Žiedo apskritimo ilgis mm

Vidinis žiedo diametras

Žiedo dydis

44.1

14.1

14

45.4

14.5

14.5

46.7

14.9

15

48.4

15.4

15.5

50.3

16.1

16

51.8

16.5

16.5

53.1

16.9

17

54.8

17.5

17.5

57.1

18.1

18

58.2

18.5

18.5

60

18.9

19

61.2

19.5

19.5

62.8

20

20

63.8

20.3

20.5

66.2

21.1

21

66.9

21.3

21.5

69.4

22.1

22

O nustačius, kokio dydžio žiedo reikia, galite keliauti į www.pasipuosk.lt ir išsirinkti Jums labiausiai patinkantį. Mūsų el.parduotuvėje rasite daugiau nei 1000 sidabrinių ir auksinių žiedų modelių, o asortimentas nuolat atnaujinamas.