Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais. Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine. Asmens duomenų tvarkymo taisyklės

Kaip prižiūrėti papuošalus?

Kaip prižiūrėti papuošalus?

Juvelyrinių dirbinių priežiūra

 

Net jei papuošalai yra dėvimi tinkamai, po kurio laiko ant jų atsiras įbrėžimų, patamsėjimų ar kitų žymių.

Kaip prižiūrėti papuošalus, kad jie ilgiau išliktų kaip nauji?

 

Kad papuošalai išliktų gražūs, ilgai neprarastų savo blizgesio ir spalvos, juos reikia tinkamai prižiūrėti. Štai keletas paprastų patarimų.

Nenaudokite jokių agresyvių valymo priemonių savo papuošalams prižiūrėti. Netinka dantų pasta, taip pat standžios servetėlės. Geriausia papuošalus valyti švaria minkšta šluoste.

Kitas būdas - valyti papuošalus minkštu šepetėliu. Iš pradžių pamirkykite papuošalus šiltame vandenyje su trupučiu muilo. Tada nuvalykite švelniu šepetėliu ir nuplaukite šiltu vandeniu. Palikite išdžiūti.

Taip pat galite įsigyti specialių juvelyrinių dirbinių priežiūros priemonių. Jos bus veiksmingos, jei griežtai laikysitės ant pakuotės pateiktų naudojimo nurodymų.

Auksinių papuošalų atveju turėtumėte būti ypač atsargūs su chloro priemonėmis, kurios gali visam laikui pakeisti aukso spalvą. Jei papuošalai praranda blizgesį, dažnai pakanka juos nupoliruoti minkštu medvilniniu audiniu. Juvelyrinių dirbinių parduotuvėse ar internete galite įsigyti specialių juvelyrinių dirbinių poliravimui skirtų šluostelių ir valymo priemonių. Jos nebrangios ir galima naudoti pakankamai ilgai.

Sidabrinius papuošalus reikėtų suvynioti į ploną popierinę servetėlę arba supakuoti į tamsų maišelį su sandariu uždarymu, kad jie nepatamsėtų. Norint, kad sidabriniai papuošalai ilgiau nepatamsėtų,  vertėtų pirkti rodžiu dengtus sidabro papuošalus, kurie yra daug patvaresni ir ilgiau netamsėja.

Lengviausias būdas valyti sidabro papuošalus - įsigyti specialų sidabrui valyti skirtą preparatą. Supilkite jį į dubenėlį ir šiek tiek pamaišydami panardinkite juvelyrinius dirbinius. Tada nuplaukite šiltu vandeniu ir palaukite, kol išdžius.

Sidabro valymo priemonėse dažnai būna amoniako, todėl rekomenduojame imtis atsargumo priemonių pagal nurodytas ant tokių priemonių pakuočių instrukcijas.

Juvelyrinių gaminių priežiūrai nerekomenduojame naudoti:

  • agresyvių ploviklių;

  • jodo; 

  • produktų su chloru;

  • skalbimo miltelių, baliklių; 

  • acetono ir jo skiedinių;

  • kietų ir aštrių šepečių.

Svarbu žinoti, kad didžiausi papuošalų priešai - tiesioginiai saulės spinduliai, riebalai  ir drėgmė. Jeigu prie jūros ar ežero norisi nuvykti pasipuošus, spiginant saulei ar einant maudytis, taip pat einant į pirtį ar sportuojant, papuošalus vertėtų paslėpti giliai rankinėje. Veikiami tiesioginių saulės spindulių papuošalai gali labai greitai išblukti ir prarasti blizgesį. Dėl drėgmės, prakaito, kvepalų ar kitų kūno priežiūros priemonių, papuošalai, kuriuose yra metalo, greitai pradeda juoduoti bei praranda savo žvilgesį. Taip pat reiktų vengti ant papuošalų purkšti kvepalus, teptis kremais tose vietose, kur nešiojate papuošalus, nepatartina juos palikti šalia vandens (ant kriauklės, vonios kambaryje ar kitų drėgnų paviršių). Todėl visus papuošalus (nepriklausomai, kokie jie) nešiokite tik tuomet, kai pilnai nudžiūsta kūno kremas, kvepalai ar plaukų lakas. Namuose dirbant įprastus buities darbus, reikėtų nepamiršti nusiimti apyrankių ir žiedų, kadangi papuošalų paviršius gali susibraižyti ar net suskilti. Papuošalus vertėtų nusiimti ir einant miegoti. 

Geriausia savo papuošalus laikyti specialioje dėžutėje, paminkštintoje audiniu, su mažais atskirais skyreliais, kad papuošalai nesusibraižytų. Geriausia visus papuošalus laikyti atskirai supakuotus, jog jie tarpusavyje nesiliestų, nesibraižytų, nepakeistų savo išvaizdos dėl galimos sąveikos su kitais metalais. Be to, drėgmės sugėrimui į papuošalų dėžutę galima įdėti aktyvuotos anglies tabletę.

Nerekomenduojama auksinių dirbinių laikyti kartoninėse dėžutėse. Drėgmės garai, kuriuos išskiria kartonas palieka ant auksinių dirbinių tamsias dėmes.

Kaip prižiūrėti juvelyrinius dirbinius su įvairiais akmenimis, deimantais ar perlais?

Gaminiai su inkrustuotais akmenimis reikalauja daugiau priežiūros, juos valyti reikėtų dažniau, bet būtinai atsižvelgti į tai, koks tai akmuo ir kokios jo savybės. Kai kurie akmenys reaguoja į tiesioginius saulės spindulius, vandenį, gali pakeisti spalvą. Todėl kiekvieno akmens priežiūra privalo būti atitinkama. Ultravioletiniai spinduliai kenkia brangakmeniams. Laikykite tokius papuošalus tamsioje ir vėsioje vietoje.

Deimantai nebijo išorinio poveikio, todėl pagrindinė problema gali būti gelsva paviršiaus danga ar tarša tvirtinimo vietoje. Akmenims valyti geriausiai tinka minkštas šepetėlis, pamirkytas muiluotame vandenyje. Po valymo procedūros būtina nuplauti švariu vandeniu ir nusausinti.

Rubinai ir safyrai lengvai toleruoja beveik visų rūšių švelnius ploviklius. Tačiau šie akmenys itin jautrūs saulės spindulių poveikiui.

Smaragdams reikia švelnios priežiūros, todėl jie valomi labai švelniu muilo tirpalu ir nuplaunami vandeniu arba specialiomis priemonėmis. Šie akmenys bijo šarmų, todėl nešiojant žiedą su smaragdu būtina jį nusiimti prieš plaunant indus, skalbiant ar dirbant su buitinėmis cheminėmis medžiagomis.

Topazas gana lengvai toleruoja mechaninį krūvį. Tačiau, pvz., druska lengvai nusėda ant šio akmens, todėl rekomenduojama nuplauti distiliuotu vandeniu.

Perlai nemėgsta per didelės drėgmės, todėl nerekomenduojama jo stipriai drėkinti. Perlai švelniai nušluostomi minkštu skudurėliu pamirkytu muilo putose, o po valymo būtina nuplauti švariu vandeniu ir gerai išdžiovinti kambario temperatūroje.

Taigi, norint savo papuošalais džiaugtis kuo ilgiau, tereikia atsiminti keletą svarbių taisyklių: tinkamai nešioti bei saugoti nuo neigiamo aplinkos poveikio, juos nusiimti dirbant, sportuojant, maudantis ar miegant, laikyti tik papuošalams skirtose dėžutėse bei valyti atsižvelgiant į medžiagas iš kurių papuošalai yra pagaminti.