Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais. Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine. Asmens duomenų tvarkymo taisyklės

Brangakmeniai ir jų rūšys

Brangakmeniai ir jų rūšys

Brangakmeniai 

Pagal gemologijos mokslą brangakmeniai skirstomi į dvi grupes: brangakmenius ir pusbrangius akmenis.

 

Yra tik 4 tikrieji brangakmeniai: deimantas, rubinas, safyras ir smaragdas.

Priešingai nei mano dauguma žmonių, vienintelė priežastis, dėl kurios akmenys priskiriami brangakmeniams, yra istorinė. Iš tiesų maždaug prieš 500 metų šio pasaulio galingieji domėjosi tik šiais keturiais akmenimis. Tuo metu kiti akmenys neturėjo jokios vertės. Būtent šie keturi akmenys reiškė turto ir galios simbolį. Būtent dėl tų pačių priežasčių jis ir šiuo metu tebėra brangiausias akmuo.

 

Visi kiti brangakmeniai, tokie kaip opalas, kvarcas, aleksandritas ir daugelį kitų, yra pusbrangiai akmenys. Ir nors jie žinoma nėra visiškai pigūs, tačiau tikrai nesiekia tikrųjų brangakmenių kainos. Kartais dar galima pamatyti, kad prie brangiųjų akmenų yra priskiriami ir nefritas, opalas ar perlai, bet vis dėlto jie yra laikomi pusbrangiais.

 

Deimantai yra labiausiai blizgantys iš visų skaidriųjų brangakmenių. Jie išskirtinai atspindi šviesą – net ir menku pasukimu šis akmuo žaižaruos, atkreipdamas dėmesį į save. Be to, deimantai yra ir kiečiausia medžiaga pasaulyje. Juos subraižyti galima tik su kitais deimantais. Ne veltui žodis „deimantas“ yra kilęs iš graikų kalbos žodžio adámas, reiškiančio „nenugalimas“.

Deimantai yra vertinami 4C sistema, apie kurią rašėme kitame mūsų straipsnyje.

 

Rubinas – raudona korundo mineralo atmaina. Raudoną spalvą jam suteikia chromo priemaišos. Rubinai yra kiečiausi natūralūs mineralai po deimanto Dar nuo senų laikų, kai rubinais būdavo nusagstyti karalių apdarai ir papuošalai, rubinas vertinamas ir laikomas vienu iš ypatingiausių brangakmenių. Anuomet tikėjo, kad rubinus nešiojantį asmenį neišvengiamai lydės sėkmė. Šis akmuo simbolizavo galią ir valdžią. Kiti visgi tikėjo, kad šis akmuo simbolizuoja meilę, tikėtina, dėl savo sodrios raudonos spalvos. Raudona spalva spinduliuoja šilumą ir stiprų gyvybingumo pojūtį. 

Kai kurie rubinai pasižymi nuostabiu šilkiniu blizgesiu, vadinamuoju rubinų "šilku". Šį reiškinį sukelia labai smulkios rutilo adatėlės. Retkarčiais randamas ir vienas iš retų žvaigždinių rubinų. Čia taip pat dalyvauja mineralas rutilas: rubine susiformavęs žvaigždės formos nuosėdas, jis sukelia žavų šviesos efektą, ekspertų vadinamą asterizmu. 

Tūkstančius metų rubinas laikomas vienu vertingiausių brangakmenių Žemėje. Jis turi viską, ką turi turėti brangakmenis: nuostabią spalvą, puikų kietumą ir išskirtinį spindesį. Be to, tai itin retas brangakmenis, ypač smulkesnių savybių.

Rubino vertei visuomet įtakos turi svoris bei unikali spalva. Pastaroji gali varijuoti gana plačioje raudonos spalvos paletėje: nuo rausvo iki ryškiai, sodriai raudonos. 

Rubinas yra siūloma brangakmenio dovana 40-osioms vestuvių metinėms. Rubino vestuvės yra tikrosios meilės šventė, išsaugota nepaisant visų šeimyninio gyvenimo sunkumų ir likimo posūkių.Safyras - daugelio brangakmenių ekspertų ir tendencijų sekėjų vadinamas populiariausiu spalvotu akmeniu rinkoje, yra tradicinis rugsėjo mėnesio gimimo akmuo nuo 1912 m., kai "Jewelers of America" sudarė šiuolaikinį gimimo akmenų sąrašą.

Jo, kaip talismaninio brangakmenio, paskirtis glūdi Biblijoje - tai vienas iš 12 akmenų kiekvienai Izraelio genčiai, puošusių vyriausiosios kunigės krūtinę. Beveik visų religijų ir kultūrų istorijoje ir legendose safyras visada buvo siejamas su šventais ir karališkais dalykais.

Tikima, kad safyras, susijęs su trečiosios akies čakra, suteikia energijos apmąstymams ir įžvalgoms. Įkvepia ramybę, džiaugsmą, išmintį ir gerovę - sakoma, kad safyras nušviečia tikrąjį jį nešiojančių žmonių vidinį grožį.

Dangaus brangakmenis, safyro pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio "blue sapphirus", kurio spalva yra geriausiai žinoma. Mėlynos spalvos intensyvumas yra pagrindinis jo vertę lemiantis veiksnys. Nors safyras turi daugybę mėlynos spalvos atspalvių, tačiau labiausiai trokštami yra "karališkai mėlyna" ir "rugiagėlių mėlyna" atspalviai. 

Be spalvų įvairovės, safyras gali būti panašus į žvaigždes, vadinamas asterizmu, kurį sukelia tankūs smulkių mineralo rutilo (dar vadinamo šilku) pluoštų intarpai. Žvaigždę (paprastai šešių spindulių) sukelia šviesos atspindys nuo lygiagrečiai išsidėsčiusių intarpų akmens viduje. Kadangi žvaigždžių brangakmeniuose yra rutilo, jie retai būna visiškai skaidrūs. Juodasis žvaigždėtasis safyras už savo žvaigždę ir tamsią spalvą dėkingas įtrauktiems hematito kristalams.

Taip pat yra safyrų, kurie keičia spalvą žiūrint į skirtingus šviesos šaltinius, o dažniausias šios itin retos korundo atmainos perėjimas yra nuo mėlynos iki violetinės-violetinės spalvos.

Safyras pasižymi spindesiu ir ilgaamžiškumu, artimu deimantui, todėl nenuostabu, kad jis yra populiari alternatyva deimantams vestuvėse. "The Knot" atlikto tyrimo duomenimis, apie 10 % sužadėtuvių žiedų centrų sudaro spalvotas akmuo, o dar visai neseniai tokių akmenų beveik nebuvo. Nuotakos taip pat prideda spalvotų akmenų akcentus prie tradicinio deimantinio centro arba aplink jį esančiose juostose. Kate Middleton, Penelopė Cruz ir Elizabeth Hurley yra vienos iš garsiausių nuotakų, kurioms buvo pasiūlyti žiedai su safyrais. 

 

Safyras yra siūloma brangakmenio dovana penktosioms ir 45-osioms vestuvių metinėms, tačiau simbolizuodamas tiesą ir pažadų laikymąsi, jis puikiai tinka švęsti kiekvienus prabėgančius metus kartu.

 

Smaragdas - mineralo berilo atmaina, chemiškai berilio aliumosilikatas Be3Al2(SiO3)6 su chromo ir vanadžio jonų priemaišomis. Kaip tik šios priemaišos suteikia smaragdui žalią spalvą (iš to ir kilo pavadinimas: gr. smaragdos 'žalias akmuo'). 

Smaragdas yra vienas iš labiausiai istoriją menančių brangakmenių. Jau 6000 metų jis branginamas dėl savo nuostabaus žalio švytėjimo, o legendų apie jį yra begalė. Senovės egiptiečiai tikėjo, kad jis simbolizuoja vaisingumą ir atgimimą. Jis buvo siejamas su graikų deive Venera, kuri simbolizavo meilę ir grožį, o keliose skirtingose kultūrose, pavyzdžiui, kinų ir airių, smaragdas nuo seno simbolizavo sėkmę. Sakoma, kad jis saugo įsimylėjėlius nuo neištikimybės - jei širdis ištikima, brangakmenis švytės gražia žalia spalva, tačiau jei širdis paklydo, jis nusidažys kitokia, negyva spalva (nors, be abejo, tai susiję su akmens kokybe).

 

Smaragdui netgi priskiriamas gebėjimas pagerinti atmintį ir intelektą, o negatyvumą paversti teigiama emocine energija. Viduramžiais buvo tikima, kad smaragdas išlaikys moterį nekaltą - bet, be abejo, jie turėjo omenyje "laimingą".

Vienintelis dalykas, dėl kurio smaragdu galite pasikliauti kiekvieną kartą, yra bet kokio papuošalo grožis. Aukščiausios kokybės smaragdai yra vertingesni už deimantus. O be to, jau keletą metų iš eilės žalia spalva mados pasaulyje išlieka labai populiari.

Smaragdai yra labai vertingi, nepaisant to, kad dauguma jų yra prisotinti mažyčių mineralinių intarpų arba lūžių, vadinamų jardin, nuo prancūziško žodžio, reiškiančio "sodas". Bespalviai smaragdai yra reti ir itin vertingi. 

 

Smaragdas yra laikomas gegužės mėnesio, antradienio dienos, pavasario sezono, 20-ųjų ir 35-ųjų vestuvių metinių brangakmenis. Numerologijoje smaragdas siejamas su skaičiumi keturi.